in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието силен ветер од северен и северозападен правец.
Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 35 степени. УВ=8

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен северен ветер. T= 30 °C, P= 981 hPa, U= 44 %, V= 7 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер).

Денес, Четврток 22.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 73%
06-12 +16° 76%
12-18 +26° 40%
18-24 +28° 40%
Утре, Петок 23.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 65%
06-12 +16° 78%
12-18 +27° 43%
18-24 +29° 33%
Сабота 24.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 71%
06-12 +21° 55%
12-18 +29° 32%
18-24 +26° 38%
Недела 25.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 74%
06-12 +20° 55%
12-18 +30° 23%
18-24 +29° 40%
Понеделник 26.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 53%
06-12 +23° 47%
12-18 +34° 26%
18-24 +26° 43%
Вторник 27.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 56%
06-12 +24° 46%
12-18 +36° 23%
18-24 +30° 47%

 

 

Временска најава:

 

Следува период на стабилно време. Денес и утре ќе дува умерен до засилен претежно северен ветер најизразен вдолж Повардарието и во источните делови. До сабота дневните температури ќе бидат најмногу до 35 степени, а потоа брзо ќе се покачуваат.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес и утре ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен и северозападен правец.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote