in

Гостите во ресторанот оставиле бакшиш од 5.000 долари! [ФОТО]

Гости во ресторанот во Пенсилванија, со сметка од 206 долари, ги игнорираа сите правила за давање бакшиш и ја наградија келнерката со 5.000 долари.

За време на сезоната на празници, луѓето се повеќе подготвени да направат добро дело и поради тоа, до нас стигнуваат многу повеќе приказни кои ја враќаат вербата во човечкиот род отколку во текот на годината.

Една од нив е приказна за дарежливите гости на еден ресторан во Пенсилванија кои оставиле келнерка со сметка од 206 и 5000 американски долари како бакшиш, пренесува порталот indy100.com.

Според тамошните медиуми, толку голем бакшиш оставиле група голфери кои редовно ја посетуваат салата „Паксон“, терен за голф во градот Мидија во Пенсилванија, но и ресторанот „Ентони“, кој е дел од комплексот.

Сите четворица гости носеа џемпери со новогодишни мотиви. Храна и пијалок им донел Џана Дианџело од Филаделфија, која работи во ресторанот веќе три години.

Дијанчело студира за медицинска сестра и ќе ја искористи сумата што ја доби во пресрет на 2021 година, како што рече, на добар начин – ќе ја сподели со своите колеги и ќе им даде дел на сограѓаните кои се во лоша позиција.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote