in

Хамилтон доби дел од патеката на Силверстоун именувана според него!

Сопствениците на Силверстоин, Британскиот Тркачки Клуб, се одлучи да го смени името на правецот до пит-лејнот во чест на седумкратниот шампион, Луис Хамилтон. 35 годишниот возач стана најуспешниот возач во историјата на Формула 1 откако ја освои седмата титула оваа сезона.

Презентерот и поранешен возач, Дејвид Култард му ги соопшти новостите на Луис за време на викендот во Абу Даби. Правецот беше именуван во „Хамилтон“, а ова е прв пат во историјата на патеката кадешто дел од неа ќе добие име според некој возач.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote