in

Харден “стопиран„ од полицијата за време на Paris Fashion Week!

Кошаркарот на Бруклин Нетс, Џејмс Харден беше запрен од француската полиција во Париз, каде што е затоа што присуствува на „Модната недела“. Агенциите за спроведување на законот осетиа мирис на канабис.

Се појави и видео од сцената во која полицијата изврши претрес кај поранешниот најкорисен НБА играч.

Потврдено е дека Харден не бил уапсен и дека тој не бил во полициска станица во кое било време.

Харден е во главниот град на Франција во друштво на познатите рапери Канје Вест и Лил Биби. Три лица кои биле во спорниот автомобил биле однесени во полициската станица, а едно од нив е 26-годишната Лил Бејби.

Според наводите, полицијата пронашла 20 грама канабис во автомобилот, супстанца што е легална во некои сојузни држави во САД, но не и во Франција.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote