in

ХАСО, ТАТКО МУ И НЕВЕСТАТА! [ВИЦ]

Хасо и семејството отишле да побараат невеста за Хасо.
Откако таткото на Хасо ја побарал ќерката на човекот, човекот го прашал:
-„Дали има син ви некои пороци како алкохол, коцкање, цигара?“
Татко му на Хасо сталожено рекол:
-„Да господине се има уште невеста му фали!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote