in

Новата серија на Game of Thornes ги објави глумците кој што ќе глумат во неа!

Серијата која временски се случува пред „Играта на Троновите“, „Куќата на Змејот“ ги објави новите глумци кој ќе глумат во серијата. Серијата на HBO додаде 3 клучни „играчи“ во својот екипаж а тоа се: Olivia Cooke, Emma D’Arcy и Matt Smith.

Cooke е позната од серијата на Амазон „Sound of Metal“, а во „House of the Dragon“ ќе ја има улогата на Alicent Hightower. D’Arcy ќе ја добие улогата на принцезата Rhaenyra Targaryen, којашто умее да јава змеј. Додека пак Smith ќе го глуми принцот Daemon Targaryen, помладиот брат на кралот Viserys.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote