in ,

Што?Што?

Вештачката интелигенција создаде робот за само 26 секунди, еве што создаде – ВИДЕО

На вештачката интелигенција и е кажано да дизајнира робот кој може да оди. За неколку секунди, вештачката интелигенција создаде нешто необично.

 

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote