in

Хаверц конечно проработи! Челзи е во страшна форма

Менаџерот на Сините, Томас Тухел, беше видно задоволен од претставата на најскапото појачување на Челзи минатото лето, Каи Хаверц, откако одигра одличен натпревар против Евертон.

Најпрвин ударот на Хаверц во првото полувреме се претвори во авто-гол кој го постигна Годфри, а во второто полувреме Германецот успеа да изнуди пенал преку кој Жоржињо го постави конечниот резултат на натпреварот. Челзи е моментално четврти во Премиер лигата и се на само 4 бода до втората позиција.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote