in

Второто продолжение на популарниот филм Hocus Pocus пристигнува следната година!

Долгоочекуваното продолжение на филмот Hocus Pocus пристигнува во 2022 година!

Првиот филм, во кој што глумеа Бет Мидлер, Сара Џесика Паркер и Кејти Наџими, стана висктиски класик во историјата на Холивуд со неговото излегување во 1993 година. Скоро три години подоцна, медиумите пренесуваат дека ќе се снима негово продолжение.

Дури три актерки ќе ги повторат улогите во новиот филм. Продукцијата на второто продолжение треба да започне оваа есен, а на него ќе работи режисерката Ан Флечер, која е позната по нејзините дела The Proposal и 27 Dresses.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote