in

Хрватска го победи Кипар во квалификациите за СП!

Фудбалерот на Реал Мадрд, Лука Модриќ стана играчот со најмногу натпревари со капитенската лента на репрезентацијата на Хрватска. Хрватите, во рамките на групата Х во квалификациите за СП, се сретнаа со репрезентацијата на Кипар и победија со минимални 1-0.

И покрај доминацијата на Хрватска од почетокот на натпреварот, едвај успеаја да ја пробијат одбраната на Кипар и го постигнаа единствениот погодок на натпреварот во 40татта минута преку Марио Пашалиќ.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote