in

Ибрахимовиќ го постигна својот 500ти гол во победата на Милан!

Росонерите се вратија на врвот на Серија А откако накратко нивниот гратски ривал ја држеше првата позција. Во натпреварот против Кротоне, Милан одигра одличен натревар и успеа да ги совлада своите противници со високи 4-0.

Првиот гол на дуелот го постигна Златан Ибрахимовиќ во 30 минута и тоа воедно беше неговиот 500 погодок во неговата фудбалска кариера. Во второто поливреме Милан постигна 3 погодоци. Двапати стрелаше Ребиќ, а втор пат во листата на стрелците се запиша популарниот Ибра.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote