in

Град во Јава преплавен со црвена вода! [ВИДЕО]

Индонезискиот град Пекалонган беше преплавен со црвена вода откако поплавата ја погоди локалната фабрика за текстил.

Скарлетната боја се појави на улиците на градот на островот Јава, кој е познат по правењето текстил.

Илјадници корисници на социјалните мрежи споделија фотографии од обоена вода што минува низ нивното соседство, а локалните власти потврдија дека сликите се оригинални.

Црвена вода се појави на улиците поради поплавата во текстилната фабрика и ќе исчезне кога ќе се измеша со дожд, но за тоа е потребно време – изјави член на локалната служба за итни случаи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote