in ,

Што?Што?

ЗА ПРВ ПАТ ЌЕ ГИ ЧУЕТЕ! 10 ОПШТО ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ КОИ ЌЕ ВЕ ИЗНЕНАДАТ!

Луѓето кои пишуваат со левата рака џвакаат на десната страна, а луѓето кои пишуваат со десната рака џвакаат на левата!

Можно е да не плачете додека сецкате кромид! Џвакајте мастика од ментол додека сецкате!

Докажано е дека боровинката и сокот од боровинка ја зајакнува меморијата!

Зеницата на окото се проширува за 40% кога гледаме нешто што ни се допаѓа!

Морските ѕвезди немаат мозок!

Јаболкото повеќе расонува од кафето!

Волт Дизни се плашел од глувци!

Куба и Северна Кореа се места кои не се продава Кока Кола!

Најлутата пиперка на светот е способна да ве убие (Carolina Reaper)!

Целата човечка популација може да се собере во Лос Анџелес!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote