in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 АПРИЛ

Времето денес:

 

 

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали.

Во Скопје oблачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен северен ветер.

Во следните три дена времето ќе биде стабилно со пораст на дневната температура. Во петок и за време на викендот ќе има локални врнежи од дожд и ретка појава на грмежи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote