in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 МАЈ 2024

Времето денес:

 

Променливо облачно. Од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд и грмежи, локално во форма на краткотрајно невреме со засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Услови за пороен дожд ќе има во текот на ноќта.

Во Скопје променливо облачно. Од пладневните часови во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на краткотрајно невреме.

 

Следува период на променливо облачно време со повремени поројни врнежи од дожд проследени со грмежи. Преку ноќта кон петок и во петок на повеќе места ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи, локално во форма на краткотрајно невреме со засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Дневната температура од утре до сабота ќе биде во постепено опаѓање, а во недела ќе се покачи за 2 до 4 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote