in

Ископал подземен тунел до куќата на љубовницата – комшика, а потоа нејзиниот сопруг го откри тоа – следел хаос!

Тој не очекувал дека тајната врска ќе се забележи на овој начин!

Неверојатна приказна ни доаѓа од Мексико, земја позната по нарко-картелите, кои досега ископаа повеќе од 4.000 тунели по земја.

Во оваа приказна, главниот „херој“ не е дилер, но тој исто така ја следеше логиката дека му треба тунел за „тајни работни места“. Мексиканецот Антонио Алберто од државата Бах, имал тајна врска со неговата сосетка Памела неколку месеци.

Кога сфатил дека нејзиниот сопруг или неговата сопруга наскоро ќе ги открие, дошол до идеја да ископа тунел што ќе оди од неговиот до нејзиниот подрум. Секако, со сите тајни врати и технологии..

Тунелот беше ископан, а парот го користеше неколку дена се додека Хорхе, сопругот на Памела, не се врати порано од работа. Ги открил во кревет, па Алберто избегал во една од собите на приземјето.

Хорхе, како да има чувство, отиде директно во подрумот каде што ја откри вратата, а потоа и тунелот. За тоа време, Памела му се јави на Алберто и му рече дека Хорхе е во тунелот, па Алберто го бркаше по него.

Мексиканската трилер-сапуница заврши со тоа што Алберто го молеше Хорхе, по излегувањето од подрумот, да не и кажува ништо на сопругата која веднаш ќе го напушти.

Наместо да одговори, Хорхе тргна да го удри Алберт. Кога шокираната жена го видела својот сопруг како се бори со непознат маж, повикала полиција и на Алберто не му преостанало ништо друго освен да го признае своето неверство.

Фотографии од „љубовниот тунел“ се појавија на интернет, а приказната стана вирална во Мексико.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote