in

СЕРИЈА за популарната игра Assassin’s Creed пристигнува на NETFLIX!

Серија на популарната игра “Assassin’s Creed” е веќе во продукција, изјави продуцентската куќа и стриминг гигантот Netflix. Серијата е производ на договорот помеѓу Netflix и популарната компанија за видео игри Ubisoft. Договорот вклучува уште анимирана серија и аниме серија на играта која треба да се снима во иднина.

„За повеќе од 10 години, милиони фанови низ целиот свет ни помогнаа да ја оформиме “Assassin’s Creed” во франшизата која сега ја познавате. Ние сме возбудени што ќе креираме серија за оваа игра и едвај чекаме да започне оваа сага.“ изјави Altman. Тој е извршниот директор на Ubisoft Film & Television.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote