in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Искористете ги попустите паметно – почекајте го вистинскиот момент: 5 тајни за економично купување на гардероба

Доколку ги следите советите, тогаш во вашата гардероба ќе имате оригинални парчиња облека, а воедно и ќе заштедите многу пари.

Секоја година во зима и лето имаме распродажби што ги има речиси во сите продавници, а гардеробата е намалена за 20, 30, 50 и сето тоа 70 проценти. Многу парчиња облека не чекаат највисок процент на намалување на сцената, бидејќи сите продадени количини во одредени продавници се веќе распродадени.

 

Ова е една од причините поради која многу гардероби се распродаваат пред да „закачи“ попустот од 70 проценти.

Сепак, најважно е да купувате рационално, а советите што ќе ви ги оставиме се едни од најкорисните за паметно да купите и да заштедите пари:

 

Ако сакате да земете парче облека на самиот почеток на распродажбата, затоа што тогаш навистина е најголемиот избор на парчиња што се распродава, да купите парче, а притоа да не потрошите многу пари во опцијата каде што можете да ја филтрирате гардеробата, задолжително штиклирајте го излегува најголемиот попуст

Ако сакате да купите нешто евтино затоа што не ви требаат премногу нови и скапи работи, а добро би било и освежување во плакарот, тогаш задолжително притиснете ја опцијата за да ги добиете најевтините парчиња одозгора, кои исто така може да бидат прилично намалени .

Доколку сакате шопинг, тогаш задолжително купете ја гардеробата што ви треба на почетокот на распродажбата, а сигурни сте дека гардеробата нема да се намали во моментот кога облеката е распродадена на 70 проценти
Често освежувајте ги сајтовите и апликациите каде што сакате да купите облека, бидејќи пред 70 проценти облеката ќе биде распродадена за 50 проценти

Најкорисен совет е да го почекате последниот попуст, да си ги штиклирате големините, евентуално да обоите и да купите парчиња кои ќе ја надополнат вашата гардероба, бидејќи целата облека ќе ви биде корисна, а ќе ја платите многу евтино, затоа не се ограничувајте многу стилски и во нијанси.
купи ги најнеобичните парчиња и оние парчиња што не ги носат сите во градот

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote