in

Jake Gyllenhaal ќе глуми во новата серија на HBO “The Son”

HBO планира да ја адаптира книгата на Jo Nesbo ‘The Son’ во нова лимитирана серија во која ќе глуми Jake Gyllenhaal, дознава Variety. ‘The Son’ е приказна за освета која се случува во бруталната хиреархија на корупција во градот Осло. Gyllenhaal исто така ќе помогне околу продукцијата на серијата заедно со Riva Marker.

Lenore Zion ќе работи околу скриптата, а серијата ќе биде во режија на Denis Villeneuve. Креаторите на Westworld Jonathan Nolan и Lisa Joy истотака ќе се приклучат на овој нов проект на HBO. Ова е прва улога на Gyllenhaal во која ќе глуми во серија како стандарден глумец во неговата кариера.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote