in

„Најдоброто засилување во историјата на фудбалот е Џејми Варди“!

Поранешниот капитен на тимот од Енфилд, Џејми Карагер, даде интересна изјава околу тоа кој е најдобриот трансфер во историјата. Според него, најдобро засилување во историјата на фудбалот е напаѓачот на „Лисиците“, Џејми Варди.

Варди се приклучи на Лестер во 2012 година, откако од петтата лига на Англија се пресели во редовите на Лисиците за сума од еден милион евра. Варди одигра 332 натпревари за својот тим и завележа 143 погодоци и 57 асистенции.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote