in

Што?Што?

ТВРДИ КРПИ? Еве како лесно да ги омекнете!

Дали некогаш сте се запрашале како е тоа што во хотелските соби крпите се секогаш меки и миризливи, што ретко се случува со вас, иако користите омекнувач? За среќа, решението постои и е многу едноставно.

По туширањето, кога сте целосно освежени, тој прекрасен момент може да го уништи обична крпа со која можете скоро да го ексфолирате целото тело. Штом крпите ќе станат тврди, тешко е да им ја вратите таа мекост што ги красеше кога беа сосема нови.

Постои едноставен трик што ќе спречи крпите да станат груби, но исто така ќе ви помогне доколку веќе се. Потребно е навистина малку време и никаков напор.

Имено, крпите секогаш треба да се мијат на 40 или 60 степени во машина за перење, а потребно е да се додадат прашок и 120 мл бел оцет наместо омекнувач. Исто така, ќе се подобри дејството на пудрата, а сите алишта, вклучувајќи ги и крпите, ќе мирисаат и ќе бидат меки на допир.

Протресете добро пред да се исушите. Бидејќи е лето, најдобро е да ги оставите да се исушат.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote