in

Како изгледале фитнес тренинзите на принцезата Дијана?!

Принцезата Дијана е икона за убавина и елеганција, па на сите им е јасно дека вреди да се огледуваме на неа. Иако до сега сте навикнати да ги откривате нејзините модни трикови, и како таа се негуваше, денес правиме пресврт и ви ја претставуваме тајната на нејзината физичка форма.

Оваа дама можеше да се пофали со беспрекорна линија, за која делумно беше одговорна генетиката, но тренинзите имаа голем удел. Џени Ривит, на која и ја довери оваа задача, реши да сподели каква врска имале и која програма за вежбање му одговара на нејзиниот клиент. За време од 7 години, се разви пријателство, далеку поискрено и лично, отколку формалните врски што Дијана ги имаше на суд, што воопшто не и се допаѓаше.

Вежби

Step „чекор“ аеробик популарен во последните 2 децении од минатиот век, како и кардио вежби, беа неизоставен дел од тренингот. Покрај тоа, принцезата Дијана вежбаше трчање и долги прошетки, што особено ги сакаше. Како мајка на две момчиња, таа имаше полни раце работа, но не дозволуваше тоа да ја вознемирува, но редовно вежбаше. Интересно е тоа што Џени Ривит и всади љубов кон ролерите, кои често ги возеше. Секој што се обидел барем еднаш, знае колку се добри за затегнување на мускулите, особено на нозете, а за да се одржи рамнотежата, ангажирани се и рацете, со еден збор, целото тело. Патем, оваа активност е многу забавна.

Исхрана

Во споменатото интервју, Џени Ривит се осврна и на нарушувањето во исхраната, кое беше опфатено и во серијата Круна. Принцезата и се довери и призна дека страда од булимија, па обуката и беше вентил во тешките животни моменти. Тука, првенствено мислиме на развод и сè што му претходеше. Не криеше дека дури и во своите најлуди соништа не замислуваше дека ќе живее во ваков исцрпувачки брак. Кога го читаме ова, очигледно е дека принцезата била ранлива и чувствителна, далеку од каприциозната околина на судот. Таа се бореше најдобро што можеше, користејќи смиреност и иронија, иако проблемите се редеа еден по друг. Посветеноста на вежбањето и помогна не само да остане убава и добра, туку и да се чувствува подобро одвнатре.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote