in

Малите Летонци покажуваат како да слават злато на Олимпијадата! [ВИДЕО]

Кошаркарите на Летонија ја израдуваа својата нација со четвртото олимписко злато во историјата. Тие во финалето го освоија Рускиот олимписки комитет со двојник на 28 секунди пред крајот на натпреварот. Карлис Ласманис погоди за победа, а момците од Летонија, кои се учесници на еден кошаркарски камп, страсно го следеа целиот дуел од Токио. И на крајот славеа како што доликува.

Кошаркарската асоцијација на Летонија на Твитер сподели видео од спортскиот камп Југлас, од каде момчињата кои поминуваат поголем дел од летото таму го гледаа финалниот натпревар на кошаркарите на Олимписките игри.

„И како изгледаше овој момент во вашиот дом? Не, не, без Ѕвезди во НБА – денес сите сме херои и инспирација на Миесис, Ласманис, Круминс и Чаварс “, се наведува на Твитер на летонската федерација.

Нивната реакција по кошот на Ласманис зборува повеќе од илјада зборови.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote