in

Екстремно редок црн леопард забележан во Африка! (ФОТО)

Британец, кој се занимава со фотографирање на дивината, се пофали на социјалните мрежи со неговите слики од многу редок вид на црн леопард, кој се обидувал да го наслика дури дена година во градот Лајкипија, Кенија.

Вил Бурард-Лукас, фотографот, го насликал леопардот кој поселедeн пат бил забележан пред 100 години во африканскиот контитент. Погледнете ги фотографиите подоле:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote