in

Што?Што?

СИЛЕН ЗЕМЈАРСТВО ОД 8,2 СТЕПЕНИ ЈА ПОГОДИ АЛЈАСКА! Издадено предупредување за цунами! / ВИДЕО /

Силен земјотрес, со јачина од 8,2 степени според Рихтеровата скала, ја погоди Алјаска, објави Американскиот геолошки институт. Издадено е предупредување за цунами.

 

Според првите информации, земјотресот е регистриран на околу 100 километри од Перивил на Алјаска.

 

Првично беше објавено дека земјотресот бил со јачина од 7,2 степени, но подоцна Американскиот геолошки институт соопшти дека е можно да има јачина до 8,2 степени.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote