in

ПРЕДСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ САД! Kanye West гласаше за себе! За прв пат гласав за претседател на кој му верувам!

Раперот Kanye West во вторникот гласаше за себе како следен американски претседател, по долгата кампања обележана со неконзистентни изјави и шпекулации дека може да присвои одреден број афро-американски гласови од Бајден.

Пејачот и моден дизајнер призна дека неговиот обид завршил во 2020 година, сугерирајќи дека неговата задача сеуште не е завршена.

Пред тоа, пејачот објави на Твитер дека „за прв пат во животот гласаше за претседател на Соединетите држави и за некој во кој навистина верувам.. себе“.

Подоцна објави видео од неговиот глас во Кауди, Вајоминг, каде се запиша во избирачкиот список.

Вест (43) влезе на претседателските избори во неколку држави, но не и во клучните држави како Флорида, Пенсилванија и Мичиген.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote