in

Популарниот MAD MAX ќе добие SPINOFF!

Ќе се снима спиноф филм на популарниот Mad Max со наслов Furiosa. Филмот ќе ни го открие потеклото на ликот Furiosa која ќе биде глумена од актерката на Glass – Anya Taylor-Joy. Филмот ќе се фокусира на животот на Furiosa пред таа да се здружи со Max Rockatansky во Fury Road.

На актерскиот кадар се приклучија и популарниор Chris Hemsworth и Yahya Abdul-Mateen II. Hemsworth e вистинска ѕвезда во филмовите на франшизата Marvel додека Yahya се појавива како негативец во Aquamen. Исто така Abdul-Mateen II ќе глуми во новото продолжение на Matrix заедно со Keanu Reeves.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote