in

“Space Force” на Netflix обновена за втора сезона!

Netflix се враќа во вселената! Стиминг гигантот се одлучи да ја обнови серијата во која главниот лик го има Steve Carell, Space Force, за втора сезона. Продукцијата на серијата ќе се премести од Лос Анџелес во Ванкувер со цел да се намали буџетот на шоуто. Снимањето ќе започни следната година, а датата на објавување сеуште не е позната.

Серијата има нова адиција, имено Norm Hiscock се приклучува на серијалот и ќе продуцира неколку епизоди заедно со Greg Daniels. Најпознати дела на Hiscock се сериите Brooklyn Nine Nine, Parks and Recreations, People of Earth и King of the Hill. Според критичарите, Space Force се обидува да ја зголеми својата креативност и да привлече што е можно повеќе фанови со втората сезона.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote