in

Куман: Реал е многу критикуван но тие се борат за лигата и Лигата на шампионите!

Барселона драстично ја подобри својата форма и сега е во сериозна можност да ја освои титулата. Колку е реална таа можност, Ел Класико, кое е на програмата во сабота во Мадрид. Каталонскиот тренер Роналд Куман со голема почит кон приказните за Реал.

Во последно време постигнавме добри резултати. Тимот има доверба. Тоа е голема игра. Реал напредуваше во текот на сезоната и ние се бориме за најголемата можна цел, а тоа е освојување на лигата. Ел Класико е поинаква игра од другите. Имаме добра патека нагоре и се бориме за трофејот – изјави Куман.

Тој со голема почит зборуваше за самиот противник, од кого загуби на првиот натпревар на „Камп Ноу“, но пред кој влегува во големото дерби.

Реал е многу критикуван, и тие се уште се во сериозна игра за лигата и Лигата на шампионите. Јас не ги поддржувам тие критики. Тие имаат важни играчи и тоа ќе биде интересен натпревар. Двете екипи го знаат значењето на победата. Натпреварот против Ливерпул покажа колку се добри нивните играчи и дека имаат добри замени.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote