in

Хас го престави контраверзниот болид кој предизвика многу реакции! (ФОТО)

Единствениот американски тим во најпрестижниот моторспорт – Формула 1 го престави својот необичен болид кој дигна многу прашина во медиумите. Овогодишниот болид на Хас ги носи боите на руското знаме и покрај тоа што на возачите им е забрането да се натпреваруваат во боите на Русија. Погледнете го болидот подолу:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote