in

ЕВРОПА ОД ГОРЕ! Погледнете како брод – крузер поминува низ најтесниот канал во светот – Коринтскиот канал! [ВИДЕО]

Коринтскиот канал, најдлабокиот човек на светот, Харис Сараглу направи воден пат во Грција со sидови високи 79 метри и тесни области широки само 25 метри.

Инженерскиот геолог, Харис Сараглу, го проверува каналот за да се осигура дека тој е стабилен за големи бродови како овој крузер долг 195 метри, најголемиот брод што некогаш се обидел да го премине каналот. Уникатниот воздушен поглед ни овозможува да бидеме сведоци на овој прекрасен момент каков што не сте го виделе досега.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote