in

ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ: Корона вирусот бил присутен во Италија уште во Септември 2019!

Коронавирусот бул присутен во Италија неколку месеци пред да биде откриен, според најновото истражување. Научниците откриле антитела на Ковид-19 во крвта на пациентите кои биле лекувани во Септември минатата година. Овие откритиа можеби ќе ни помогнат да го лоцирами вистинскиот епицентар на вирусот. Италија го забележа својот прв официјален заболен од Ковид-19 во Јануари, пред да се прошири низ целата држава, а најмногу погодени беа северните делови во кој се наоѓа регионот Ломбардија.

Остатоци на корона вирусот беа пронајдени во водите на Италија во Декември минатата година. Ова откритие сугестираше дека вирусот бил присутен многу порано во државата отколку првично се мислело. Но спред најновите информации, вирусот бил присутен дури во Септември. Италијанските доктори анализирале крв на 1,000 пациенти од минатата година и дури 11% од нив имале антитела на Ковид-19.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote