in

КРИЕЛ ДЕКА СЕ ВО ВРСКА: Раста во ЗАТВОР добива пораки преку РАДИО?!„Те чекам и чувам сè …“

Кој би рекол …

Девојчето наводно му испраќа пораки на раперот Стефан Đуриќ Раста на радио, додека тој е во Централниот затвор! Поранешниот сопруг на Ана Николиќ е во притвор еден месец, бидејќи во неговиот стан биле пронајдени дури 600 грама марихуана. Прво беше осуден на 30 дена притвор, а на почетокот на неделата притворот му беше продолжен за уште еден месец.

Времето го поминува во затвор пишувајќи книги и песни, но и слушајќи музика. Тој и неговите цимери вклучуваат радио емисија секоја вечер, во која луѓе од целиот свет испраќаат пораки со честитки за родендени, раѓања, прослави и најчесто ги поздравуваат своите најблиски, кои се наоѓаат во затворите во Србија. Значи, во последните неколку вечери, многу пораки се испратени до Раста.

Те чекам и чувам сè, не грижи се. Ќе летне еден месец, а нашата љубов никогаш нема да помине – наводно му раскажала неговата девојка на раперот на радио. Таа ги замоли домаќините да пуштат песна од Раста, па додаде:

Чувај се љубов моја. Раста, јас сум со тебе.

Следната вечер контроверзниот музичар доби уште една порака:

За Стефан Раста: Те сакам најмногу на светот. Ви испраќам три срца. Ве молам, пуштете ја песната „Љубов“ од Сергеј Четковиќ.

Интересно е што девојчето не потпишало ниту една од пораките, но како што дознава Информер, станува збор за извесна Драгана, која не е позната во јавноста. Двајцата се заедно веќе некое време и тоа го кријат од медиумите.

Раста никогаш не сакаше да ги претставува своите девојки во јавноста. Тој се изнервирал и кога медиумите пишуваа за него и Ана Николиќ. Затоа никој не ни знаеше дека тој најде нова љубов по разводот – вели изворот и додава дека раперот слуша радио секоја вечер токму поради девојчето:

Раста нема ТВ во ќелијата, но има радио. Среќен е што девојчето не го напушти и покрај скандалот и нетрпеливо чека секоја вечер да ја чуе нејзината порака – заклучува изворот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote