in

КРИПТО-БЕРЗАТА ВО ПОДЕМ! Цената на BITCOIN е близу 16 илјади американски долари, се очекува Ethereum да блесне овој месец!

По силниот пробив на Bitcoin со над 15.000 американски долари, аналитичарите гледаат кон Етериум, расположението на оваа крипто валута исто така е зајакнато во последно време!

Цената на Биткоин (БТК) се приближува до 16000 американски долари откако постигна 15 960 долари на Бинанс. По митингот на доминантната криптовалута, аналитичарите сега гледаат кон Ethereum (ЕТХ). Нативниот знак на блокчеин Ethereum забележа зголемен интензитет во изминатата недела. По недоволното работење во однос на БТК во октомври, веројатноста за нов митинг на ЕТХ почнува да се зголемува.

Четири часовен подем на Ethereum

Постојат две клучни причини зошто аналитичарите очекуваат дека Ethereum ќе настапи силно во иден рок. Прво, капиталот на пазарот на Bitcoin може да се пресели во Ethereum по објавувањето на Ethereum 2.0. Второ, ЕТХ неодамна тестираше критично ниво на отпор, зголемувајќи ги шансите за поширок митинг. Со оглед на тоа што пазарот на алтскоин историски се собираше по првичниот пораст на Биткоин, времето на нагорен тренд на ЕТХ е идеално.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote