in

Ладен туш за Реал Мадрид! Кралевите елиминирани од нисколигаш

Екипата која игра во третата шпанска лига Алкојано успеа да го елиминира „големиот“ Реал Мадрид во синоќешниот натпревар во рамките на Купот на Шпанија.

Кралевите се најдоа во водство во 45 минута ни израмнувањето стигна во самиот финиш од натпреварот. Во продолженијата Алкојано остана со играч помалку. Но вистинскиот шок пристигна во 115 минута откако Казанова ги постави конечните 2-1 за нисколигашот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote