in

Лацио ја прегази Рома!

Во големото римско дерби од 18 коло во рамките на Калчо лигата Лацио успеа да го победи својот градски ривал со високи 3-0. Лацио стигна до победата полесно од очекуваното, а натпреварот го отвори уште во 14 минута преку Имобиле.

9 минути подоцна, мрежата ја затресе Луис Алберто. Третиот и последен гол на натпреварот поворно го постигна Алберто во второто полувреме во 67 минута. Со победата Лацио се наоѓа на петтата позиција, додека Рома остана на третата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote