in

ЛеБрон Џејмс прогласен за „атлета на годината“ според магазинот TIME!

Играчот на Лос Анџелес Лејкерси, ЛеБрон Џејмс доби ново признание изминатава недела откако беше прогласен за атлета на годината од страна на светски популарниот магазин TIME. Оваа вест беше неодамна објавена од страна на NBC.

Од TIME објаснија зошто токму Џејмс го доби ова признание: „По скоро 2 декади во НБА, ЛеБрон успеа да го искористи талентот во и надвор од теренот за да достигне големи нешта. Оваа година тој ни докажа дека ова тврдење е апсолутно точно.“

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote