in

Лестер се искачи на втората позиција во ПЛ!

Избраниците на Брендан Роџерс успеаа да го совладаат Саутемптон со резултат од 2-0 во рамките на 19 коло во Премиер Лигата и успеаа да ги раздвојат Ливерпул и Манчестер Јунајтед на табелата на самиот врв.

Лестер сега има 35 поени, Јунајтед му бега за 1, додека Ливерпул има само 2 помалку од него. Саутемптон по поразот падна дури на осмата позиција со 29 поени. Стрелци на головите беа Медисон и Барнс.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote