in

Лестер ја зацврстува својата позиција во топ 4 во ПЛ

Лестер ја зацврсти својата позиција во најдобрите 4 екипи во Премиер Лигата по победата над Фулам со 2-0. Џејмс Медисон беше клучниот човек во двата погодоци на „Лисиците“ откако асистираше на двата погодоци.

Прв постигна погодок Келечи Ихеначо, а водството го зголеми бекот на Лестер, Џејмс Џастин. Избраниците на Брендан Роџерс постигнаа уште три погодоци, но сите три беа поништени по консултации на судијата со ВАР собата. Лестер се наоѓа на третата позиција со 42 бода, само 2 помалку од второпласираниот Јунајтед.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote