in

„Лет дестинација: никаде!“ се распродаде за две и пол минути!

Авиокомпаниите Квантас распродадоа за само две и пол минути „Лет дестинација: никаде!“ што ќе им овозможи на Австралијците да ја следат супер Месечината од воздухот на крајот на мај и целосно затемнување.

Летот до Супер Месечината е последен во низата патувања организирани од Квантас.

Тие ги носат патниците на весело возење, пред да ги вратат таму од каде што дошле.

Почетната цена на билетот во економска класа беше 499 австралиски долари или 386 американски долари, додека во деловната класа беше 1.499 долари, или 1.160 американски долари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote