in

СлаткоСлатко

Превкусен и здрав детокс: Летна диета со лубеница

Лубеницата може да помогне за намалување на килограмите, а доколку се одлучите за детокс со лубеница, најдобро е да трае од 9 до 13 дена.

 

 

Тој се состои од две фази. Првите три дена треба да јадете само лубеница. Во втората фаза, се додаваат други намирници, а лубеницата се јаде како меѓу оброк.ж

Првата фаза може да трае од шест до десет дена.

Во втората фаза менито изгледа вака: за доручек земете овесни житарици со млеко и неколку лажички кравјо сирење. За ужина 2-3 парчиња лубеница, а за ручек: пилешко филе, риба или немасно телешко месо и салата од било кој зеленук. За вечера повторно земете две до три парчиња лубеница.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote