in

Ливерпул требаше да се сретне со Вила, но натпреварот е одложен поради Ковид-19!

BIRMINGHAM, ENGLAND - OCTOBER 04: <> during the Premier League match between Aston Villa and Liverpool at Villa Park on October 4, 2020 in Birmingham, United Kingdom. Sporting stadiums around the UK remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Астон Вила има големи проблеми со коронавирусот, потсетување дека во рамките од третото коло во ФА купот против Ливерпул мораа да играат со фудбалери од вториот тим.

А сега натпреварот против Тотенхем во Премиер лигата е одложен исто така поради позитивни случаи на ковид-19.

Во изолација се 10 првотимци на Астон Вила, а наместо тој меч, играчите на Жозе Мурињо ќе го играат заостанатиот дуел против Фулам на домашен терен.

Тотенхем и Фулам требаше да играат на 30 декември, но истиот беше одложен поради коронавирусот. Сега оваа средба ќе го пополни терминот в среда од 21.15 часот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote