in

Манчестер Сити и Ливерпул одиграа без победник

Ливерпул не успеа да се искачи на врвот на Премиер Лигата, но успеа да ја задржи разликата од 5 поени од Манчестер Сити во натпреварот кој се изигра синоќа. Мо Салах им донесе радост на навивачите на Ливерпул од белата точка по прекршокот кој беше направен врз Садио Мане. По проверката на ВАР, судијат одлучи да го досуди пеналот при што Салах стрелаше. Набргу Габриел Хесус го израмни резултатот по одличната асистенција на Кевин де Брујн.

Во првото полувреме беше досуден уште еден пенал по консултацијата со ВАР, но овој пат на спротивната страна на теренот поради игра со рака на Џо Гомез. Де Брујн беше изведувачот на пеналот но не успеа да го упати шутот во рамките на голот. Натпреварот заврши со конечни 1-1, Ливерпул се искачи на третата позиција, додека Сити е на единаесетата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote