in

Ливерпул им се врати на победите! Паднаа Топџиите!

Ливерпул се врати во битката за најдобрите 4 во Премиер Лигата откако успеа да ја победи екипата на Арсенал со 0-3 на Емирати стадионот. Со оваа победа, екипата на Клоп се најде на само 2 бода зад Челси, кој киксна во дуелот со ВБА.

Првиот гол беше постигнат дури во 64та минута и беше дело на Диого Жота. Мохамед Салах го постигна вториот погодок, а Жота и втор пат се запиша во листата на стрелците и го постави конечниот резултат на натпреварот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote