in

Шампионот со маки го победи Шефилд Јунајтед

Шампионот на Премиер Лигата Ливерпул се врати на победничките патеки по тешката победа против аутсајдерот Шефилд Јунајтед во Енфилд. Замената за повредениот Ван Дајк, Фабињо, направи пенал врз МекБрни во раната фаза во мечот и Шефилд успеаа да поведат од белата точка.

По многубројните обиди на Ливерпул, Фирмињо конечно успеа да им донесе израмнување на само 4 минути до крајот на полувремето. Диого Жота им донесе радост на навивачите на Ливерпул во 65тата минута по одличната асистенција на Садио Мане. Ова беше прва победа на Ливерпул по страмотниот пораз од 7-2 од Астон Вила и нерешениот исход во дербито со Евертон.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote