in

Логоа на популарни брендови во ретро стил! [ФОТО ГАЛЕРИЈА]

Португалскиот дизајнер Рафаел Сера реши да понуди свои верзии на логоата на познати брендови, а тоа го стори во ретро стил.

Инспириран од дизајнот на седумдесеттите и осумдесеттите, тој излезе со нов визуелен идентитет за брендови како Nike, Coca Cola, Honda и Google. Неговите логоа во стилот на гроздобер имаат бои што биле моментални, како и изгледот на буквите. Во нашата галерија подолу можете да видите дел од колекцијата на логото на Рафаел Сера, додека остатокот е достапен на неговиот Instagram профил.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote