in

ЛОВЏИИТЕ И ПРВАТА ПОМОШ! [ВИЦ]

Двајца ловџии се во шума и едниот колабирал. На другиот му изгледало како да не диши, а очите му биле зјапнати, затоа преку мобилен испаничено повикува прва помош:
–„Ало, мојот пријател е мртов! Што да правам?“
Операторот од другата страна со смирен глас му вели:
–„Не паничете, најпрвин мора да се увериме дека навистина е мртов..“
Од другата страна се слуша истрел, а човекот вели:
–”Добро, мртов е, што сега?”

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote