in

Се вратиле од прошетка, веднаш влегле во дневната! По 5 минути, ЗА МАЛКУ НЕ УМРЕЛЕ!

Јасмин Сторк (26) ја напуштила куќата само половина час, а кога се вратила открила дека низ таванот истекува голема количина вода во нејзината дневна соба.

Таа веднаш сфати дека поплавата е предизвикана од едногодишната мачка Амбер, пренесува Ladbible.

Амбер неодамна научи да ја користи чешмата во бањата, а само еден ден пред тоа Јасмин и нејзиното момче Роб ја фатија на дело и ја снимија како го затвора одводот и ја отвора славината. Но, тие никогаш не помислија дека ќе им наштети.- Само што влегов во дневната соба, знаев што се случило. Трчав горе и видов вода како го поплавува мијалникот. Секаде имаше вода. Амбер беше целата забавна – играше со вода и воопшто не покажа дека е свесна за тоа што сторила – рече таа.

  • Некои работи сè уште сушат кај нас. Таванот не падна, што е вистински благослов, но треба да го смениме подот во бањата и во дневната соба и дел од столаријата – заклучи таа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote