in

Атлетико Мадрид продолжува со победите!

Atletico Madrid's Uruguayan forward Luis Suarez gestures during the Spanish league football match Club Atletico de Madrid against Granada FC at at the Wanda Metropolitano stadium in Madrid on September 27, 2020. (Photo by GABRIEL BOUYS / AFP) (Photo by GABRIEL BOUYS/AFP via Getty Images)

Лидерот во Шпанската Ла Лига, Атлетико Мадрид успеа да ја победи екипата на Валенсија со 3-1 и продолжи кон походот на титулата. Избраниците на Симеоне лошо го започнаа натпреваот откако Феликс пропушти стопостотна шанса.

Валенсија поведе во 11 минута преку Рачиќ, но радоста на фудбалерите краеше кратко, бидејќи Феликс погоди во спротивната мрежа неколку минути подоцна. Во второто полувреме клубот од Мадрид ја „матираше“ Валенсија преку погодоците на Суарез и Кореа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote