in

Маици со вирална фотографија од Берни Сандерс, приход за хуманитарни цели!

Поза, физичка оддалеченост, модна комбинација со шарени ракавици … сето тоа придонесе фотографијата на сенаторот Берни Сандерс од инаугурацијата на новиот американски претседател Џо Бајден да стане сензација на интернет.

Фотографијата на која седи со скрстени нозе стана мим, а неговиот стил на облекување е наречен „мрзлив шик“.

Соработниците на кампањата на Сандерс одлучија да издадат дуксер со сега веќе легендарната фотографија на „мрзливиот Берни“, која инспирираше безброј рудници, а целиот приход е наменет за Meals on Wheels, кој работи во матичната држава на сенаторот Вермонт и обезбедува бесплатни оброци. за лица под 60-годишна возраст со хронични болести и попречености.

Црн памучен дуксер чини 45 долари.

Се чини дека е популарно како мимиката затоа што во моментов, поради големата побарувачка, е распродадена, се вели на веб-страницата преку која се нарачува. Потенцијалните купувачи се предупредени дека можеби ќе треба да почекаат до осум недели за испорака.

На социјалните мрежи имаше бројни пофалби за овој потег.

„Како не ви се допаѓа убавиот Берни Сандерс кој продава спортски дрес со мим, а 100 проценти од приходот оди во хуманитарни цели“, е еден од коментарите.

„Па, јас само седев таму, обидувајќи се да се загреам и да обрнам внимание на она што се случува околу мене“, рече Сандерс со насмевка во шоуто Late Night.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote